Ovoce do škol
V druhém závozu v listopadu se děti mohou těšit na mandarinku Klementinku a balíček MIX ve složení jablíčko, cherry rajčátko a ředkvička. Jablíčko má zemi původu Českou republiku, ostatní druhy ovoce a zeleniny pochází ze zemí Evropské unie. Opět dětem tedy nabídneme více druhů ovoce a zeleniny, čímž se výrazně odlišujeme, a jsme tímto výjimeční.

Oblíbená odrůda Klementinka je dovezená ze Španělska, které je předním evropským producentem mandarinek. Těší se velké oblibě u dětí - je chutná, snadno loupatelná, bez pecek a krásně voní. A Klementinky mají výhodu, že vydrží déle čerstvé - zatímco klasické mandarinky jsou po téměř 14 dnech skoro nepoživatelné, klementinky se udrží ve formě skoro dva měsíce.
Letní jablíčko, které je součástí Balíčku MIX, je vypěstováno v České republice v sadech ve Veleboři. Sady Veleboř jsou součástí Zemědělského družstva Úsovsko, a.s. se sídlem v Klopině, okres Šumperk. Jedná se tedy o našeho významného a dlouholetého regionálního dodavatele čerstvého ovoce.

Zde je odkaz na článek, jak dětem cherry rajčátka chutnají a pár tipů na jejich konzumaci - http://www.farmavicemil.cz/sortiment/rajcata a odkaz na zajímavý článek o různých druzích ředkviček http://www.potravinovezahrady.cz/redkvickovy-experiment-aneb-srovnani-sedmi-odrud/

Ve druhém listopadovém závozu obdrží děti 1 kus neochuceného mléka Kravík a 1 zakysaný mléčný výrobek Můj Skyr.
Dětem prosím připomeňte, ať si vezmou lžičku pro snadnější konzumaci.

        

        

--------------------------------------------------------------------------------
V prvním listopadovém závoze od nás obdržíte opět balíček plný vitamínů, tentokrát ale exotický, a to proto, že jsme pro vás zabalili šťavnatou mandarinku a banán plný vlákniny.

Pro inspiraci opět přikládáme zdravé recepty:

https://rawmania.cz/recepty/snidane-a-svacinky/item/298-bananove-palacinky

http://www.igurmet.cz/recepty/chutovky-predkrmy/ovesne-vlocky-s-jogurtem-mandarinkami-1020/

        

        

        

--------------------------------------------------------------------------------
V prvním říjnovém závozu od nás obdržíte opravdu nabitý balíček vitamíny – mix ovoce a zeleniny od našich tuzemských pěstitelů. Zima už se blíží a výběr od našich místních dodavatelů už se nám ztenčuje, proto jsme nyní využili této možnosti a snažili se o co nejvíce druhů v jednom balení.  Takže očekávejte šťavnaté jablíčko, mrkvičku, švestku a ředkvičku.

Pár receptů pro inspiraci najdete na https://www.jimejinak.cz/sladky-mrkvovy-salat-s-jablkem/ a https://www.jimejinak.cz/sladke-svestky-s-makem/ .