Hezkou středu všem,
dnes od nás obdržíte ovocný balíček plný vitamínů. V balíčku na vás bude čekat nektarinka  - odrůda orion, která za vámi přijela ze slunné Itálie. Dužina nektarinky má růžovou, žlutou nebo bílou barvu, velmi intenzivně voní a její chuť je oproti broskvím výraznější – připomíná hrozny. Věděli jste, že nejstarší záznamy o pěstování nektarinek pochází z Číny kolem roku 1000 n. l.? Někteří autoři je považují za druhotnou odrůdu broskvoně, která vznikla jako mutace a odlišuje se jen dokonale hladkou slupkou, menší velikostí a výraznější chutí.

Druhé ovoce bude tentokrát naše česká švestka odrůda Stanley. Odrůda původem z USA. Kříženec odrůd Agenská a Grand Duke. Dobře prospívá v teplejších oblastech na stanovištích s úrodnou půdou. Vyznačuje v mládí bujným růstem v plné plodnosti je pak růst slabý. Plody švestky Stanley jsou velké, podlouhlé a k oběma koncům růžené. Dužina je zelenavě žlutá, pevná, velmi šťavnatá, sladká, dobře odlučitelná od pecky.

Doufáme, že první dávka ovoce, které nám právě na začátku měsíce září dozrálo, vám všem bude chutnat, dodá vám energii do začínajícího podzimního počasí. A tady připojujeme něco i pro vás odkaz na skvělý rychlý recept, ať máte, co zakusovat ke kávě či čaji - https://www.recepty.cz/recept/bleskovy-svestkovy-kolac-16640 .        

    

    

    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Posíláme pozdrav ze světa vitamínů do světa vzdělávání.

V první dodávce 6. 9. 2017 v projektu „Ovoce a zelenina do škol“ dostanou děti 100% ovocný nápoj Rauch.