Ovoce do škol


--------------------------------------------------------------------------------
V příštím závozu od nás děti obdrží 1 kus neochuceného mléka Kravík a také 1 bílý bio jogurt od výrobce OLMA, a.s., děti si tedy mohou přinést do školy lžičku, případně i kousek pečiva.

V příštím závozu od nás obdržíte pitíčko ze 100% jablečné šťávy, které je vyrobeno z kvalitních jablek od pěstitelů z EU, a také mandarinku, kterou dovezli naši dodavatelé ze slunného jihu, ze Španělska. Mandarinka je odrůda Clemenules, která vznikla zkřížením všech středozemních mandarinek. Dužnina Clemenules nemá pecičky a obsahuje řadu cenných látek, především vitamin C, provitamin A, vitaminy B a pektin. Mandarinky jsou bohaté na vitamín C, pektin, rozpustnou vlákninu, která snižuje cholesterol. Šťáva obsahuje navíc olej, který povzbuzuje činnost jater a mírní revmatické potíže.
Jako vždy Vám přinášíme tip – tentokrát na ovocný salát plný zdraví, jehož ingrediencí jsou také mandarinkyhttps://recepty.vareni.cz/ovocny-salat-plny-zdravi/


        

        
--------------------------------------------------------------------------------
V prvním lednovém závozu v projektu Ovoce a zelenina do škol od nás děti obdrží balíček ovoce ve složení jablko a hruška. Jablko je tuzemským produktem, hruška je od producentů z Evropské Unie.
V hruškách se nachází malé množství vitaminu C, E a B, jakož i důležité minerály: draslík, hořčík a železo. Hrušky jsou také dobrým zdrojem stopových prvků: mědi, manganu a v menší míře i zinku. Obsah vitaminu a minerálů je v hruškách jen o málo větší než v jablkách.
A jako obvykle Vám přinášíme tip – tentokrát je odkaz na recept na vynikající hruškové muffiny https://www.recepty.cz/recept/hruskove-muffiny-151131

V prvním lednovém závozu od nás děti obdrží 2 kusy neochuceného mléka Kravík od firmy Mlékárna Hlinsko.

--------------------------------------------------------------------------------
V závozu 12. 12. od nás děti obdrží 1 kus neochuceného mléka Kravík a také přírodní termizovaný sýr Žervé Natur od výrobce Laktos, a.s., děti si tedy mohou přinést do školy lžičku, případně i kousek pečiva.
V příštím závozu od nás děti obdrží balíček ovoce ve složení mandarinka a jablko. Mandarinka je původem z Evropské Unie a je k nám dovezena z teplého a slunečného jihu. Je šťavnatá, voňavá a plná vitamínů.  Jablko letní je původem z České republiky, ze sadů ve Veleboři na Hané.
Mandarinka je v České republice velmi oblíbeným ovocem, které se nejvíce konzumuje právě v předvánočním čase. Je výborným zdrojem vitamínu C a obsahuje pektin, což je forma rozpustné vlákniny, která může pomoci snižovat krevní tlak.
Jablko je naším nejrozšířenějším druhem ovoce a má nezastupitelné místo v naší výživě, protože obsahuje celou řadu látek prospěšných organismu, zvyšuje imunitu, má vliv na odolnost vůči stresu. Pro všechny tyto účinky se doporučuje konzumovat nejméně jedno jablko denně.
A jako obvykle Vám přinášíme tip – tentokrát je odkaz na recept pro výrobu jablečného perníku, kterým si můžete zpříjemnit adventní čas  J https://recepty.vareni.cz/rychly-jablecny-pernik/


--------------------------------------------------------------------------------
V závozu dne 28. 11. 2018 od nás obdržíte pitíčko ze 100% jablečné šťávy, které je vyrobeno z kvalitních jablek od pěstitelů z EU. Pro inspiraci Vám tentokrát posíláme odkaz na výrobu výborného pečeného čaje – krok za krokem https://clanky.vareni.cz/recept-na-peceny-caj-krok-za-krokem/

V závozu od nás děti obdrží také dva kusy neochuceného mléka Kravík od firmy Mlékárna Hlinsko.

        

        --------------------------------------------------------------------------------

V druhém závozu v listopadu se děti mohou těšit na mandarinku Klementinku a balíček MIX ve složení jablíčko, cherry rajčátko a ředkvička. Jablíčko má zemi původu Českou republiku, ostatní druhy ovoce a zeleniny pochází ze zemí Evropské unie. Opět dětem tedy nabídneme více druhů ovoce a zeleniny, čímž se výrazně odlišujeme, a jsme tímto výjimeční.

Oblíbená odrůda Klementinka je dovezená ze Španělska, které je předním evropským producentem mandarinek. Těší se velké oblibě u dětí - je chutná, snadno loupatelná, bez pecek a krásně voní. A Klementinky mají výhodu, že vydrží déle čerstvé - zatímco klasické mandarinky jsou po téměř 14 dnech skoro nepoživatelné, klementinky se udrží ve formě skoro dva měsíce.
Letní jablíčko, které je součástí Balíčku MIX, je vypěstováno v České republice v sadech ve Veleboři. Sady Veleboř jsou součástí Zemědělského družstva Úsovsko, a.s. se sídlem v Klopině, okres Šumperk. Jedná se tedy o našeho významného a dlouholetého regionálního dodavatele čerstvého ovoce.

Zde je odkaz na článek, jak dětem cherry rajčátka chutnají a pár tipů na jejich konzumaci - http://www.farmavicemil.cz/sortiment/rajcata a odkaz na zajímavý článek o různých druzích ředkviček http://www.potravinovezahrady.cz/redkvickovy-experiment-aneb-srovnani-sedmi-odrud/

Ve druhém listopadovém závozu obdrží děti 1 kus neochuceného mléka Kravík a 1 zakysaný mléčný výrobek Můj Skyr.
Dětem prosím připomeňte, ať si vezmou lžičku pro snadnější konzumaci.

        

        

--------------------------------------------------------------------------------
V prvním listopadovém závoze od nás obdržíte opět balíček plný vitamínů, tentokrát ale exotický, a to proto, že jsme pro vás zabalili šťavnatou mandarinku a banán plný vlákniny.

Pro inspiraci opět přikládáme zdravé recepty:

https://rawmania.cz/recepty/snidane-a-svacinky/item/298-bananove-palacinky

http://www.igurmet.cz/recepty/chutovky-predkrmy/ovesne-vlocky-s-jogurtem-mandarinkami-1020/

        

        

        

--------------------------------------------------------------------------------
V prvním říjnovém závozu od nás obdržíte opravdu nabitý balíček vitamíny – mix ovoce a zeleniny od našich tuzemských pěstitelů. Zima už se blíží a výběr od našich místních dodavatelů už se nám ztenčuje, proto jsme nyní využili této možnosti a snažili se o co nejvíce druhů v jednom balení.  Takže očekávejte šťavnaté jablíčko, mrkvičku, švestku a ředkvičku.

Pár receptů pro inspiraci najdete na https://www.jimejinak.cz/sladky-mrkvovy-salat-s-jablkem/ a https://www.jimejinak.cz/sladke-svestky-s-makem/ .