--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


DÁREČEK PRO MAMINKUDne 4. 5. 2017 naši školní družinu opět navštívili manželé Kerlíkovi, díky kterým, si mohly děti vyrobit dárečky pro své maminky k svátku. Letos bylo největším hitem malování šperků z plexiskla, ale nechybělo ani tradiční malování na dřevo, porcelán, či bavlnu a hedvábí. Děti si tvoření velmi užily, dárečky se jim podařily a své maminky tak mohly obdarovat krásnými, originálními šperky, malovaným hrníčkem, dřevěnými nástěnnými hodinami, dřevěnými obrázky s magnetky různých tvarů, hedvábným šátkem nebo kuchařskou chňapkou.
  

  

 

 

 

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


DALŠÍ ZÁBAVNÁ ANGLIČTINA V ŠDV měsíci dubnu se děti opět zajímavě a zábavně seznamovaly s angličtinou, kterou používaly při plnění úkolů. Tentokrát se vše neslo v duchu pohybu a prostorové orientace.
Děti si toto hravé odpoledne s angličtinou opět velmi užily, a už se moc těší na další podobnou akci.
  

  


 

 

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


NÁVŠTĚVA NEVIDOMÉ A VODÍCÍHO PSA VE ŠDDne 2. 5. 2017 čekala na děti ve ŠD neobvyklá návštěva. Se svým nádherným a velmi poslušným, vodícím psem Rockym a paní Miziovou z organizace SONS (organizace pomáhající zrakově postiženým), na ně v herně čekala, již od narození slepá, paní Martina.
Děti se nejdříve musely usadit a co nejvíce zklidnit a ztišit, protože, jak se vzápětí dozvěděly, pokud člověk nevidí, jsou pro něj sluch a hmat ty nejdůležitější smysly, aby vůbec v normálním světě mohl existovat. Před začátkem krátké přednášky byly některým dětem nabídnuty klapky na oči, aby si na vlastní kůži vyzkoušely, jaké to je nevidět. Ti, kteří je vydrželi mít na očích po celou dobu přednášky, se pak mohli za odměnu pomazlit s roztomilým Rockym.
Všichni se zájmem poslouchali, co obnáší život nevidomých lidí. Jaké musí mít pomůcky, aby se mohli v běžném světě orientovat, jaké specifické potřeby mají a jak jim mohou pomoci zdraví lidé, aby se nám všem žilo lépe. Děti si také mohly vyzkoušet psaní na speciálním přístroji na Braillovo písmo nebo chůzi s klapkami na očích a se slepeckou holí.
Myslím si, že pro všechny zúčastněné byla tato návštěva velkým přínosem.

  

  


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


KrasliceMuzeum města Třince pořádalo soutěž o nejkrásnější kraslici vyzdobenou pomocí jakékoliv techniky nebo kresby, které vycházely z tradice velikonoc. Do této soutěže se zapojila i žákyně s 3.A Veronika Červeňová, která vyhrála pěknou odměnu.
Veronice gratulujeme a těšíme se na další soutěžení.
 

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Exkurze u hasičůExkurze u hasičů, která se uskutečnila odpoledne 4. 4. 2017, byla pro děti ze školní družiny opravdovým zážitkem. Každý se mohl posadit za volant hasícího vozu, prohlédnout si různé přístroje, které umožní hasičům vyprostit např. člověka z havarovaného auta. Samozřejmě nechyběla prohlídka celého integrovaného střediska a nemohli jsme vynechat ani tzv. tyč, kde hasiči co nejrychleji sjíždějí k výjezdům.
Děkujeme panu Vítězslavu Čarvašovi za poutavé a zajímavé vyprávění.

>

 

 

 

 

 

 

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------MOŽNÁ PŘÍJDE I KOUZELNÍK…
…A PŘIŠELA bylo se na co dívat. V pondělí, 3. 4. 2017, se školní tělocvična proměnila v místnost plnou zábavné magie, v podání úžasně šikovného kouzelníka, pana Jana Adamce. Děti s napětím a zadrženým dechem sledovaly každý jeho trik, a jakmile jej úspěšně dokončil, obdařily ho nadšeným potleskem a obdivným úžasem. Kouzelník, samozřejmě, aktivně zapojil i vysmáté publikum a tak si někteří žáci mohli na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je, doopravdy kouzlit a bavit tím diváky. Celé představení bylo završeno balónkovou show, při které kouzelníkovi pod rukama vznikaly neuvěřitelné balónkové výtvory. Ty si pak děti odnášely sebou i domů.
Pondělní odpoledne bylo zkrátka KOUZELNÉ!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------BIJÁSEKTentokrát na děti v kině nečekal jen hezký filmový zážitek v podobě filmu „Robinson Crusoe: Na ostrově zvířátek“, ale také odměny za jejich šikovnost a kreativitu. Děti se totiž zúčastnily soutěže o nejhezčí velikonoční výtvory, které následně zdobily prostory kina Kosmos. K našemu milému překvapení, byli z obrovského množství dětí z různých třineckých škol, odměněni dokonce 3 žáci z naší školní družiny. Barča Pilichová a Nikol Zacharová, za svá krásná velikonoční vajíčka ze zažehlovacích korálků, a pak také Eliška Zielinová, za nádherný obrázek z dřevěných špachtlí, zdobený ubrouskovou technikou. Výhercům gratulujeme a již teď se těšíme na další návštěvu kina, i na další podobné soutěže.
 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Nové hračky