-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Chlapci 4. a 5. tříd vítězi okresního kola celostátního turnaje ve florbalu

V úterý 21. listopadu bojovali chlapci ze 4. a 5. tříd v okresním kole celostátního turnaje ve florbalu, který se konal v Raškovicích.
   Tento turnaj pořádá Český florbalový svaz a vítězové okresních kol postupují do krajského kola. Po skvělých výkonech nenašli naši chlapci přemožitele a ve všech zápasech s převahou zvítězili.
   Nejprve nastoupili proti žákům ze ZŠ D. a  E. Zátopkových z Třince a porazili je 6:4, poté zvítězili nad ZŠ Návsí 11:0, ZŠ Nýdek 8:1 a ZŠ Třanovice 8:1.
Naše družstvo nastoupilo ve složení: Matyáš Javorek (vynikající brankář), Vít Hladoník, Petr Niemczyk,  Ondřej Balwar, Robin Švančara, Tomáš Dzik, Denis Heczko, Vojtěch Wrzeczionko, David Blaha, Dominik Bielesz a Tomáš Jantoš. Všichni kluci skvěle hráli a svou bojovností a chováním byli příkladem pro ostatní týmy.
   Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole, které se bude konat v prosinci v Ostravě.

1. kolo Slezské ligy
v miniházené

1. kolo Slezské ligy v miniházené se uskutečnilo ve středu 8. 11. 2017. Naši školu reprezentovaly dvě družstva, družstvo chlapců a děvčat složených ze žáků 4. a 5. tříd.
Chlapci ve složení Jan Trombik, David Wojnar, Ondřej Balwar, Matyáš Jaworek, Robin Švančara, Filip Wygrys, Matěj Sikora, Dominik Wawřač a Vojtěch Sokol zvítězili ve dvou utkáních. Děvčata ve složení Linda Špilová, Anežka Vavrečanová, Tereza Samiecová, Tereza Heczková, Veronika Červeňová, Natálie Molinová, Šárka Labajová, Karolína Musiolková , Sylvie Poloková a Veronika Červeňová zvítězily v jednom zápase.
V únoru čeká žáky 2. kolo miniházené, ve kterém odehraje každý tým ještě 4 zápasy s dalšími školami. Žákům děkujeme za jejich bojovnost a přejeme hodně úspěchu v závěrečném kole.

Úspěchy žákyň 5. A
v Beskydském azimutu

Ve středu 18. 10. 2017 se v třinecké knihovně uskutečnilo slavnostní vyhlášení Beskydského azimutu, který proběhl v lesoparku na začátku října. Vynikajícího úspěchu dosáhly žákyně 5. A – Šárka Labajová, Natálie Molinová a Anežka Vavrečanová. V konkurenci třistá žákyň čtvrtých a pátých tříd si Šárka doběhla pro druhé místo, Natálie skončila třetí a na čtvrtou pozici se probojovala Anežka.
             Děvčatům gratulujeme!

Bronzové medaile pro žáky JMZŠ

Starší žáci ve složení Pavel Matěj, Pavel Turoň, Denis Kyselý, Kryštof Huta a  Daniel Chovaniak získali 3. místo v okresním kole v přespolním běhu, které se uskutečnilo 4. 10. 2017 v třineckém lesoparku. Na vynikajícím 3. místě v soutěži jednotlivců doběhl Pavel Matěj.

Gratulujeme za vynikající reprezentaci školy!

Další fota ve fotogalerii zde

Okrskové kolo v přespolním běhu pro první stupeň

V úterý 3. 10. 2017 se v lesoparku  u 5.ZŠ  konalo okrskové kolo v přespolním běhu. Naši školu reprezentovalo 10 žáků prvního stupně. Na druhém místě doběhla Karolína Musiolková ze 4.B a postoupila jako jediná do okresního kola. Na třetím místě skončili Robin Švančara (4.B), Denis Heczko(5.A) a Natálie Molinová(5.A). Čtvrtá místa získali Nela Dudová(2.A), Lukáš Nieslanik(2.B). Marie Muchová(1.A), Yanis Danemark(1.B), Adéla Gieraczková(3.B) a Lukáš Kolačan(3.A) byli šestí.. Závod probíhal v sychravém a větrném počasí, proto je třeba zvláště  ocenit vzornou reprezentaci  školy .

Okrskové kolo v přespolním běhu

V úterý 26. 9. 2017 proběhlo v lesoparku okrskové kolo v přespolním běhu. Naší školu reprezentovalo 21 žáků ve čtyřech kategoriích. Nejvíce se dařilo chlapcům kategorie 8. a 9. tříd ve složení Pavel Matěj, Adam Zabystrzan, Pavel Turoň, Denis Kyselý, Ondřej Válek,  kteří se umístili na prvním místě v družstvech a tím si zajistili postup do okresního kola. Dívky kategorie 6.-7. tříd, 8.-9. tříd a chlapci 6.-7. tříd vybojovali v družstvech krásná druhá místa. V jednotlivcích, ve starších žácích doběhl Pavel Matěj na 1. místě, druhé místo obsadil Adam Zabystrzan ( oba 9. A). V mladších žákyních obsadila 2. místo Michaela Kluzová a 3. Kateřina Glosová (obě 6.A). Všem žákům gratulujeme!