Jubilejní Masarykova
základní škola a mateřská škola

Třinec, příspěvková organizace


Erasmus+ KA2 – Games For Learning Science


2. den

16.06.2019

Tento den začal slavnostním přivítáním s naší paní ředitelkou a vystoupením žáků, kteří si připravili pásmo písní a tanců, převážně z našeho regionu. Poté následovala prohlídka školy a pro žáky byly připraveny různé hry a aktivity zaměřené na seznámení a rozvoj komunikace v angličtině.

více >>


3. den

16.06.2019

Dopoledne patřilo práci na hlavních projektových aktivitách, tzn. prezentaci a následnému natáčení her „Games for Learning Science“. Tentokrát to byly hry zaměřené především na výuku matematiky a zeměpisu.

více >>


4. den

16.06.2019

Sešli jsme se v brzkých ranních hodinách na vlakovém nádraží a společně se vydali na cestu do hlavního města.

více >>


5. den

16.06.2019

Přestože zde máme poslední den setkání, čeká nás ještě spousta společných zážitků. Den jsme začali adrenalinovou jízdou na motokárách v areálu STEEL RING. Pro mnohé to byla první zkušenost s jízdou v motokárách, ale dle vyjádření dětí, určitě ne poslední.

více >>


19.03.2019

2. projektové setkání

Heraklion – Kréta

Ve dnech 3. – 9. 3. 2019 se konalo 2. projektové setkání v hlavním městě Kréty, Heraklionu.  Z naší školy se setkání zúčastnili 3 učitelé a 4 žáci 9. třídy.


1. den

19.03.2019

Slavnostního uvítání se zhostil pan ředitel hostující školy a žáci, kteří si pro nás připravili zajímavý program, zahrnující koncert a přehlídku tradičních řeckých tanců.

více >>


2. den

19.03.2019

Dopoledne se nám dostalo vřelého přivítání starostou Heraklionu, který nás rovněž seznámil s bohatou historií města. Historii města byl věnován i zbytek dopoledne, kdy jsme v infocentru dostali tablety a spolu s paní průvodkyní procházeli historickými uličkami města.

Na tabletech jsme měli možnost sledovat, jak tyto ulice vypadaly v dávné minulosti.

Ve městě Heraklionu se nachází mnoho muzeí. Jedno z nich „Natural History Muzeum“ jsme navštívili odpoledne. Ze všech exponátů se nám nejvíc líbil simulátor zemětřesení, kde jsme si vyzkoušeli zemětřesení „na vlastní kůži“ a spousta legrace nás čekala v sekci se zaměřením na optické klamy.


3. den

19.03.2019

Dopoledne patřilo práci na hlavních aktivitách projektu, prezentovaly se a natáčely hry ostatních partnerských škol. Všechny hry byly velice dobře připraveny a zaměřeny hlavně na využití v hodinách biologie, chemie a fyziky.

více >>


4. den

19.03.2019

Čtvrtek byl zasvěcen historii, na kterou jsou Řekové právem hrdí. Jak asi všichni víme, právě nejstarší evropská civilizace vznikla na ostrově Kréta před 4500 lety.

více >>


5. den

19.03.2019

A máme zde poslední den našeho projektového setkání. Celý den se nesl v pohodové, veselé atmosféře, neboť hlavním programem dne byl karneval. Tento karneval se tradičně pořádá každý rok, vždy před začátkem postního období.

více >>