Jubilejní Masarykova
základní škola a mateřská škola

Třinec, příspěvková organizace


Erasmus+ KA2 – Games For Learning Science

2. den

19.03.2019

Dopoledne se nám dostalo vřelého přivítání starostou Heraklionu, který nás rovněž seznámil s bohatou historií města. Historii města byl věnován i zbytek dopoledne, kdy jsme v infocentru dostali tablety a spolu s paní průvodkyní procházeli historickými uličkami města.

Na tabletech jsme měli možnost sledovat, jak tyto ulice vypadaly v dávné minulosti.

Ve městě Heraklionu se nachází mnoho muzeí. Jedno z nich „Natural History Muzeum“ jsme navštívili odpoledne. Ze všech exponátů se nám nejvíc líbil simulátor zemětřesení, kde jsme si vyzkoušeli zemětřesení „na vlastní kůži“ a spousta legrace nás čekala v sekci se zaměřením na optické klamy.

3. den

19.03.2019

Dopoledne patřilo práci na hlavních aktivitách projektu, prezentovaly se a natáčely hry ostatních partnerských škol. Všechny hry byly velice dobře připraveny a zaměřeny hlavně na využití v hodinách biologie, chemie a fyziky.

více >>

4. den

19.03.2019

Čtvrtek byl zasvěcen historii, na kterou jsou Řekové právem hrdí. Jak asi všichni víme, právě nejstarší evropská civilizace vznikla na ostrově Kréta před 4500 lety.

více >>

5. den

19.03.2019

A máme zde poslední den našeho projektového setkání. Celý den se nesl v pohodové, veselé atmosféře, neboť hlavním programem dne byl karneval. Tento karneval se tradičně pořádá každý rok, vždy před začátkem postního období.

více >>

19.03.2019

1. projektové setkání

Benetússer -  Španělsko

Ve dnech 4. – 11. 11. 2018 se konalo 1. projektové setkání ve španělském Benetússeru, což je malé městečko poblíž známé Valencie. Setkání se zúčastnilo 10 učitelů a 16 žáků z České republiky, Lotyšska, Chorvatska, Řecka a další učitelé i žáci z hostující školy. Hlavním cílem setkání bylo vzájemné seznámení a propracování detailů celého projektu.

1. den

19.03.2019

Vše začalo srdečným přivítáním pana ředitele a prohlídkou hostující školy. Děti si zahrály několik teambuildingových her na seznámení a prolomení ostychu i strachu z komunikace v angličtině. Učitelé se mezitím domlouvali na harmonogramu celého týdne a společně vybírali logo projektu.

více >>

2. den

19.03.2019

Tento den nás čekal celodenní výlet do Valencie. Aby si děti lépe zapamatovaly důležitá historická místa, zahrály si hru „photographic rally“.

více >>

3. den

19.03.2019

Dopoledne bylo věnováno přípravě hlavního výstupu z projektu tj. „Games for Learning Science“. Poté jsme měli tu čest se osobně přivítat se starostkou města v prostorách radnice a předat ji upomínkové předměty z našeho města.

více >>

4. den

19.03.2019

Čtvrtek byl rovněž ve znamení výletu do Valencie, tentokrát do světoznámého „City of Arts and Science“.

více >>

5. den

19.03.2019

A máme zde poslední den našeho projektového setkání. Učitelé zhodnotili celotýdenní práci. Děti se naučily a zahrály tradiční španělskou hru “colpbol“. Že nevíte, co to je? Nevadí, zde máte malou ukázku: colpbol

více >>